Sağlık

1 Mayıs Ülke Genelinde Kutlanıyor, Taksim’de Gözaltılar Var!

1 mayıs eylemleri

Türkiye genelinde İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü meydanlarda kutlanıyor. İstanbul’da Maltepe, Ankara’da Tandoğan ve İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda meslek örgütleri, işçi sendikaları, sivil toplum kuruluşları ve emekçiler kortej yürüyüşleri gerçekleştirerek alanlara akın etti. 1 Mayıs’ta alanlardan birlik beraberlik mesajları verildi, ‘hak-hukuk, adalet’ çağrıları yapıldı.

disk anıt

1 mayıs

Yoğun kalabalıkların olduğu 1 Mayıs’ta her meslek kolundan inşaat emekçileri, eğitimciler, sağlıkçılar ve her türlü meslek kolundan çalışanlar bir araya geldi. İşçiler ve emekçiler 1 Mayıs’ta ‘geçim derdi’ vurgusu yaptı. İstanbul Maltepe’de, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu açılış konuşmasını gerçekleştirecek. Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) kutlamalarda “Emek Bizim, Gelecek Bizim” sloganı ile 1 Mayıs mesajları veriliyor.

Taksim Yine Yasak!

İstanbul’da Taksim’de DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, 1 Mayıs’ta Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sundu. Alana girmek isteyen bazı sendikalara müdahale edildi gözaltılar yapıldı. Meydana çıkmak isteyenlere polis müdahalesi oldu. İstanbul’da kutlamaların adresi Maltepe meydanı oldu. İzmir’de ise Gündoğdu, Ankara’da ise Tandoğan Meydanı oldu. 

 1 mayıs gazeteciler

1 mayıs gazeteci

1 Mayıs’ı Takip Eden Gazetecilere Polis Müdahalesi!

1 Mayıs’ta Taksim ve Maltepe’de polis gazetecilere müdahalede bulundu. Taksim ve Beşiktaş’ta haber takibi yapan gazetecilere müdahaleler gerçekleşti. Yaklaşık 140 kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı. Gazeteciler, Zeynep Kuray’ın darp edilerek göz altına alındığı, Sultan Eylem keleş, Gencer Keten, Bülent Kılıç ve Hazar Dost’un da polis tarafından darp edildiği edinilen bilgiler arasında yer aldı. Türkiye Gazeteciler Sendikası, “1 Mayıs’ta Taksim ve Beşiktaş’ta haber takibi yapan gazetecilere müdahale ediliyor. Zeynep Kuray darp edilerek gözaltına alındı. Sultan Eylem Keleş, Gencer Keten, Bülent Kılıç ve Hazar Dost darp edildi. Gözaltıları serbest bırakın, gazetecileri engellemekten vazgeçin!” paylaşımında bulundu. 

  Cilt Hastalıklarının Sebebi Aslında Ne?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu