Genel

Özel Sağlık Personeli Asgari Ücretin Altında Eziliyor 

Türkiye’de özel sağlık sektöründe çalışan sağlık çalışanları, hemşireler ve acil tıp teknisyenleri, düşük ücretler nedeniyle zor koşullarda çalışmaya devam ediyor.

Ambulans Sürücüsü Eser Telimen, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, özel sağlık sektörünün sorunlarını anlattı. Aynı zamanda Arama Kurtarma Uzmanı olan Telimen,  şunları söyledi, “Ülkemizde özellikle son yıllarda sağlık hizmetlerine olan talebin artması ile birlikte, özel hastaneler ve tıp merkezleri de çoğalmıştır. Ancak, bu artış sağlık çalışanlarının maaşlarına yansımamaktadır. Sağlık çalışanları, hemşireler ve acil tıp teknisyenleri, ebeler, ambulans sürücüleri düşük ücretler nedeniyle zor şartlar altında çalışmak zorunda kalmaktadır. Birçok özel hastanede ve tıp merkezinde, hemşireler ve acil tıp teknisyenleri, asgari ücretin altında ücretlerle çalışmaktadır. Bazı özel sağlık kuruluşları ise sağlık çalışanlarına herhangi bir ücret artışı yapmamaktadır. Bu durum, sağlık çalışanları için maddi sıkıntılar yaratırken, çalışma koşullarının da olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır” 

Daha İyi Çalışma Koşulları Oluşturulmalı 

“Hemşireler, ebeler, acil tıp teknisyenleri, ambulans sürücüleri  yoğun çalışma saatleri, mesai ücretlerinin yetersizliği, ek ödemelerin düşük olması gibi sorunlarla da karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle, birçok sağlık çalışanı, özel sağlık sektöründe çalışmak yerine kamu sağlık sektöründe iş bulmayı tercih etmektedir. Türkiye’de sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi için sağlık çalışanlarının motivasyonlarının yüksek olması gerekmektedir. Bu nedenle, özel sağlık sektöründe çalışan sağlık çalışanları, hemşireler ve acil tıp teknisyenleri için daha iyi çalışma koşulları ve adil ücretler sağlanması gerekmektedir” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 


  Danilo Zanna Restoranında fiyatlar ne durumda?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu