Genel

Egemot H2K Racing Team Körfez’de sürpriz istemiyor

Egemot H2K Racing Team, 23-24 Eylül tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşecek AVIS 2023 Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak yarışlarında şampiyonluk mücadelesini sürdürmek istiyor

AVIS Türkiye Pist Şampiyonası heyecanı, 23-24 Eylül tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde yaşanacak. Süper Grup’ta mücadele eden Egemot H2K Racing Team, Kocaeli’de gerçekleşecek sezonun 4. Ayak yarışlarında başarılı sonuçlar elde ederek şampiyonluk mücadelesindeki iddialı konumunu güçlendirmek için piste çıkacak.

İLK 3’TE İKİ PİLOT YER ALIYOR

Süper Grup’ta mücadele ettiği ilk yılında performansıyla beğeni toplayan Egemot H2K Racing Team, 2023 sezonundaki mücadelesinde yine genç pilotlarıyla liderliğe oynamaya devam ediyor. Sezon sonunda iki sporcusunu da podyuma çıkarma fırsatını elinde bulunduran Egemot H2K Racing Team, 4. Ayak yarışları öncesinde AVIS 2023 Türkiye Pist Şampiyonası Puan Durumu Tablosu’nda başarılı pilotları Azizhan Kaya 2’nci, Ömer Şamlı ise 3’üncü sıradaki yerini koruyor.

KÖRFEZ UĞURLU GELMİŞTİ

AVIS 2023 Türkiye Pist Şampiyonası’nda sezon açılışının yapıldığı TOSFED Körfez Yarış Pisti, Egemot H2K Racing Team için bu sezon ayrı bir anlam taşıyor. 3-4 Haziran tarihlerinde Kocaeli’nde koşulan Süper Grup 1. Ayak’ta; ilk yarışı Azizhan Kaya, ikinci yarışı ise Ömer Şamlı zirvede tamamlamış, Berkay Akça ise podyum yaparak takımına puanlar kazandırmıştı.

HEYECAN DOLU İKİ GÜN

ICRYPEX ana sponsorluğunda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenen hafta sonu, 23 Eylül Cumartesi günü saat 09.00’da idari ve teknik kontroller ile başlayacak. Antrenmanlar ve sıralama turları ile devam edecek ilk günde, saat 16.15’te maxi grup ilk yarışı ve saat 17:15’te süper grup ilk yarışları koşulacak. 24 Eylül Pazar günü ise süper grup ikinci yarışı saat 13.45’te, maxi grup ikinci yarışı ise saat 15.45’te başlayacak. Saat 17.00’de ödül töreni ile sona erecek organizasyonda pist sürüşü ve Twingo Fan Club etkinlikleri de gerçekleştirilecek.(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  8 Mayıs Dünya Talasemi Günü’nde En Büyük Sorun: Kan Bağışı!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu