Genel

İYTE, 2023 Yılı Öğrenci Memnuniyetinde Türkiye Birincisi

İYTE, Öğrenci Memnuniyetinde Türkiye Birincisi

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında Türkiye birincisi oldu. İYTE’nin Birinci Olma Başarısı Elde Ettiği Sıralamada Rektör Baran Altın Madalya Kazandı.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından 2016 yılından bu yana yapılan araştırmalarda hep A+ üniversite olmayı başaran İYTE, 2023 yılı sıralamasında birinciliği elde etti. İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ise Rektör Performansı Değerlendirme sonuçlarına göre altın madalya almaya hak kazandı.

 

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran

“İYTE Olarak Ülkemizin En Prestijli Sıralamalarından Birinde Birinci Olmanın Haklı Gururunu ve Mutluluğunu Yaşıyoruz”

Yakın dönemde İYTE’nin ulusal ve küresel başarılarına yenisini eklediğini vurgulayan Rektör Baran,“Enstitümüz TÜMA 2023 Genel Memnuniyet Sıralamasında birinci olma başarısı elde etti. Bunun yanı sıra sevgili öğrencilerimin oylarıyla şahsıma altın madalya ödülü layık görüldü. Bu başarıları elde etmemize katkıda bulunan herkese öncelikle yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum İYTE’mizde öğrencilerimize iyi bir akademik eğitim vermenin yanı sıra onları rol model lider bireyler, girişimciler ve bilim insanları olarak yetiştirmek, her anlamda örnek bir kampüs olabilmek amacıyla projeler yürütüyor, var gücümüzle çalışıyoruz. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü olarak yine ülkemizin en prestijli sıralamalarından birinde birinci olmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin küresel rekabette marka değerini yükseltmek için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle üniversiteli olma heyecanı yaşayan tüm aday öğrencilerimize başarılar diliyor ve onları Kampüsümüzde düzenlediğimiz Tercih Günlerimizde bizleri ve Enstitümüzü yakından tanımaya davet ediyorum.” diye konuştu.

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

 

Türkiye genelinde 200 üniversiteden 47.761 öğrenci ile yapılan görüşmelerde öğrencilere farklı başlıklar altında sorular yöneltildi. Üniversite öğrencilerinin üniversitelerinden tatmin olma düzeylerini ölçüldü. Üniversiteler; Öğrenim Deneyiminin Tatminkârlığı, Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu, Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet, Öğrenme İmkan ve Kaynaklarının Zenginliği ile Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği kriterlerine göre puanladı. Anket sonuçlarına göre; İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Genel Memnuniyet Sıralamasında Türkiye birinciliğini elde ederken; Rektör Baran ise altın madalyanın sahibi oldu.(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Özel Eğitim Öğretmenleri Desteklenmeli !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu